2013-as szezon

Kövess minket Facebookon

Partnereink

Címkék

12hr (1) 2013 (5) 2014 (19) 2015 (6) 2017 (5) adelaide (11) Adelaide (1) adrian burgess (1) aláírt (1) armor all (2) audi (1) bajnokság (1) baleset (3) bathurst (10) bathurst12hr (1) bathurst 1000 (3) bathust (1) bevezető (1) bjr (2) BOC (1) brad jones racing (2) büntetés (1) cadillac (1) chaz mostert (2) courtney (2) craig lowndes (1) Craig Lowndes (2) crash (3) csapatváltás (1) csata (1) David Wall (1) DJR (1) djr (2) dunlop (1) dunlop series (2) Eastern Creek (1) eastern creek (1) endurance (2) erebus (3) erebus motorsport (2) ezt is (1) F1 (1) fabian coulthard (2) ford (2) ford performance racing (1) formula (1) Formula-1 (1) fpr (7) fredrik lestrup (1) frosty (9) futam (3) gisbergen (1) gold coast (2) gold coast 600 (1) grm (2) GRM (1) gt3 (1) győzelem (1) Holden (1) holden (1) holden racing team (3) HRT (1) hrt (2) hsv (1) ingall (2) insignia (1) ipswich (1) jack daniels (1) james courtney (2) jamie (1) jamie sharp (1) jamie whincup (1) Jamie Whincup (1) jason bright (1) jeld-wen (1) kelly (1) költözés (1) kvalifikáció (3) ldm (1) lmd (1) lowndes (5) lucas dumbrell motorsport (1) maranello (1) marcos ambrose (1) mark dutton (1) mark winterbottom (1) maro engel (2) matt chahda (1) Melbourne (1) mercedes (3) motor (1) nandi kiss (1) nismo (1) nissan (1) nyolchenger (1) onboard (1) opel (1) összefoglaló (2) összegyűjtöttük (1) penske (1) Perkins (1) perth (1) phillip island (3) pilóták (1) polestar (1) polestar racing (3) practice (2) queensland (1) race (1) race1 (1) rajt. (1) rajtlista (1) rbr (1) red bull (4) red bull racing (2) reynolds (1) rick kelly (1) robert dahlgren (1) roland dane (1) russell ingall (2) ryan walkinshaw (1) sandown 500 (1) scott mclaughlin (2) scott pye (2) Scott Pye (1) seat (1) shane van gisbergen (2) Shane Van Gisbergen (1) spíler (1) spíler tv (1) sp tools (1) stcc (1) Steven Richards (1) stream (1) supercars (3) SuperSprint (1) SuperStreet (1) surfers (2) surfers paradise (1) svéd túraautó (1) sydney (2) sydney motorsport park (1) szabályok (1) szabály változás (1) szerződés (1) szezonnyitó (1) tavasz (1) taz doughlas (1) team penske (1) teljes futam (1) tény (1) teszt (2) the bottleO ford (1) timslade (1) tim slade (2) tíz (1) tíz tény (1) toll (2) Tony DAlberto (1) top ten shootout (1) tv (1) ütközés (1) v6 (1) v6 turbo (1) v8supercars (5) v8 supercars (23) v8 utes (1) változás (1) végre (1) verseny (1) versenynaptár (1) video (2) visszatérés (1) visszavonulás (1) volvo (7) vsr (1) walkinshaw racing (3) whincup (3) will davison (2) Will Davison (2) wilson security racing (1) winterbottom (1) xbox one racing (1) Címkefelhő

Kövesd a szerkesztőket

Statisztika

Phillip Island első futam

Baski Dávid 2013.11.23. 08:10

Volt esemény bőven a V8 Supercars idei 32. versenyén. Az idén újraaszfaltozott Phillip Islanden estek egymásnak a pilóták és ezt most nyugodtan lehet szó szerint venni. Garth Tander már a verseny legelején megelőzte Frostyt, utóbbi alacsony guminyomással rajtolt arra játszva, hogy pár kört követően gyorsabb legyen a mezőnynél. Sokan tartottak a defektektől, látva a nemrég lezajló MotoGP hétvégét, de szerencsére kitartottak a Dunlopok. Az 60/60 Supersprint futam első felében Reynolds és Moffat, a második felében pedig Slade és Bright kaptak defektet, ami összességében átlagosnak mondható.

A futamot kisebb nagyobb kicsúszások tarkították, előbb Scott Pye nézte meg, hogy mennyire tapad a fű a pálya mentén, majd a fiatal újonc Chaz Mostert mutatott be szemet gyönyörködtető driftelést, csak épp a kavicságy kellős közepén. Szerencsére mindketten folytatni tudták a küzdelmet, szemben James Courtneyval és Alexander Prematval. A 11. körben Premat egy lassú defekt miatt lement a pályáról, majd ahogy próbált visszatérni megcsúszott a füvön és az autója bal hátuljával nagyon csúnyán telibe trafálta az éppen arra járó James Courney ajtaját. Az ütés nagyon nagy volt és a lehető legrosszabb helyen érte Courtneyt, akinek Premat segítségére is szüksége volt versenygépe elhagyásához. A HRT-s a kiszállás után végig sántított és a hátát is fájlalta, azóta már jól van, de az autója használhatatlanná vált.

Shane Van Gisbergenen érződött, hogy a jó tempója mellé jó helyezést is akar magának, folyamatos harcban volt Will Davisonnal, akit azonban sikeresen kiforgatott a csata hevében.

Nem volt eseménytelen az első leintés utolsó köre sem, hiszen Frosty és Craig Lowndes a második rajthelyért harcolt, előbbi megcsúszott a célegyenesre ráfordító kanyarban és korrigálás közben egy az egyben kitette a 888-as Lowndest a pályáról, aki így csak a 15. rajtpozíciót szerezte meg. Az esetet követően Frosty is visszaesett az 5. helyre.

tanderisland1.jpgA győztes, Garth Tander

A második rajtnál Tander ismét nagyon simán ment el a mezőnytől és végig tartani tudta tempóját, így könnyedén nyerte meg a futamot, ahol azért adódtak még izgalmas pillanatok.

A verseny második felében Alex Davison, Fabian Coulthard, Mark Winterbottom és Jamie Whincup egymás lökhárítóján autózott, Coulthard behibázott a célegyenes ráfordítón, de Frosty csak nekikoccanni tudott, megelőznie nem sikerült. A nagy csatából végül Fabian és Whincup került ki győztesen, előbbi megelőzte Alex Davisont, így a dobogó második fokára állhatott, utóbbi pedig az utolsó körben tudott elmenni legfőbb riválisa Frosty mellett, így növelte előnyét az összetettben.

Craig Lowndes félig a füvön, de megelőzte Chaz Mostertet, aki ezáltal az utolsó centimétereken bukta el a 8. helyét. Ez annak volt köszönhető, hogy az utolsó kanyarban Shane Van Gisbergennel és Tim Blanchardal harcolt a 6. pozícióért, ám lecsúszott az ívről és elhagyta a pályát.

A versenyt tehát a remek formában lévő Garth Tander nyerte, második helyen Fabian Coulthard ért célba, míg a harmadik nagy nagy meglepetésre Alex Davison lett. 4. Jamie Whicup a 13. helyről rajtolva, az 5. Mark "Frosty" Winterbottom lett. Craig Lowndes a Frostyval való találkozás után a 15. helyről 8. lett, ami parádés teljesítmény 14 kör alatt.

A bajnokságot Jamie Whincup vezeti, mögötte csapattársa Craig Lowndes 14 pontos hátrányban, míg a harmadik továbbra is Frosty, 88 pontra Whincuptól.

Vasárnap két futamot rendeznek, rajt 03:45 és 06:20. Mindkét futam 23 körre van tervezve, a mai események láttán érdemes lesz élőben követni az eseményeket, amelyet megtehettek a nyolchengerTV-vel.